$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,95 / Satış: 6,97

ERZURUM’DA RAMAZAN VE YAŞADIKLARIMIZ

SEDA EĞİLMEZ
SEDA EĞİLMEZ
  • 11.06.2018

Dissertation editing, formatting, and consultation services by Ivy League PhDs. go to site specializes in APA 6th, statistics, research, and more!

Custom enter site: reasons to hire one. Not so long ago, people believed that only lazy students would pay for a custom case study research. Biographers of Biography experts in North America offer professional http://www.girlsday.lu/?help-with-college-essays, autobiography writing, print biographies, audio MERHABA kıymetli okurlarım!

Do you want to complete your paper with go to link? Never be concerned only hire our professionals for outstanding solutions. Bugün sizinle, kemikleşmeye yüz tutmuş toplumsal bir konuda sohbet etmek istiyorum.

At Proofreadingessay we offer all sorts of services, including basic proofreading, proofreading and editing. http://aqualab.com.au/writing-an-essay-online/: Proofread My Paper Amacım, bu yazıyla yüreğinizin en derin yerinde olduğuna inandığım bam teline dokunmak, dokunurken de sizi ürpertmek, tabi biraz da düşünmeye sevk etmek.

click here LondonTremblay Bois Mignault Lemay, cabinet d'avocats, Quebec Avocats specialises: Erreurs/fautes medicales, affaires Malum, 11 ayın sultanı mübarek ramazan ayındayız.

Access an Online Essay Writer Now. We work with top http://www.otradny.org/aide-a-la-dissertation-en-francais/s to deliver high-quality essays to college students. Our writers are experienced Şehrierzurum olarak ramazan bizde çok ayrıcalıklı bir yer teşkil eder, neredeyse yaşam biçimimiz halini alır.

professional resume writing services singapore Help Me Phd Thesis On Robert Frost dissertation extension requests business plan help south africa Öyle ki, sadece insanlar değil, binalar, yollar ve hatta duvarlar bile oruç tutar bu şehirde.

Hire watch. An article writing service and article rewriting services are available on the internet. All of these are highly skilled Günün her anında, ister gece olsun, ister gündüz…

Rahmani bir hava eser şehrin sokaklarında.

Erzurum’un en sevdiğim anı, caddesinde, sokağında birkaç geç kalmış insanın dışında kimsenin olmadığı, herkesin evine kapandığı, aynı sofranın etrafında orucunu açmaya hazırlandığı iftar vaktidir.

Hani birileri bir yerlerde değerlendirmeler yapıp, kimi yerleşim yerlerini “Cittaslow” yani “sakin şehir” ilan ediyorlar ya…

Bizim Uzundere İlçemiz mesela, o ünvana sahip.

Diyorum keşke Erzurum’a da gelseler.

Ama sadece “iftar vaktinde!”

O vakitte sessiz olur Erzurum, sakin olur, çıt çıkmaz.

Ama mazallah bir de diğer saatlerde!

Çoğu insan sanki patlamaya hazır birer bomba.

Sinir, stres diz boyu.

Sudan bahaneler kavga sebebi.

Neymiş efendin, beyleri oruç sıkmış!

Oruç sıkmak da ne demekse.

Hepimiz, orucun, hele de ramazan orucunun, İslam’ın 5 şartından birisi olduğunu biliyoruz.

Yani oruç tutan herkes, ibadet ediyor aslında.

Oruç tutmak demek, belirli süre içinde aç susuz kalmak değil elbet.

Oruç ruhla, bedenle, gözle, vicdanla, tutulur.

Ramazanda oruca niyet kadar, iyiniyet de çok önemli bence.

Açlık ve susuzluğun belirli bir süreden sonra, gerginliğe sebebiyet verdiği bilimsel olarak tespit edilmiş.

Buna bir şey dediğim yok.

Ama sabır da en az oruç kadar önemli bir davranış şeklidir.

Yüce Yaratıcı’nın Kendisi, sabreden kulları ile beraber olacağını müjdeliyor.

Daha bundan güzel bir ödül olabilir mi?

Oruç tutacak, her türlü sıkıntı ve strese sırt dönecek, sabredecek, karşılığında Allah ile beraber olmanın büyük onurunu yaşayacaksınız.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in de (s.a.v), “Oruç kalkandır. Biriniz oruç tuttuğu gün kötü söz söylemesin ve kavga etmesin. Şayet biri kendisine söver ya da çatarsa: ‘Ben oruçluyum’ desin” şeklindeki mübarek sözlerini bilmeyenimiz yoktur.

Kıymetli okurlar, Dadaşlar olarak biz, duruşumuz, şerefimiz, onurumuz, mertliğimiz, yiğitliğimiz ve adamlığımızla bu ülkede kendimize bir yer edinmiş, “marka” haline gelmişsek, bu mübarek geceden itibaren, bize biçilen görevin hakkını da vermeye başlamalıyız diye düşünüyorum.

Alvarlı Lütfü Efe’mizin Mevla’ya emanet ettiği bu güzel şehirde daha nice ramazanların ilanihaye yaşanması dileği ile…

Kadir Geceniz ve Ramazan Bayramızı gönülden kutluyorum.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ