$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

ERZURUMLU FOTOĞRAFÇILAR KARAGÖL’E ÇIKARTMA YAPTI

ERZURUMLU FOTOĞRAFÇILAR KARAGÖL’E ÇIKARTMA YAPTI
  • 29.10.2017

SONBAHAR ile birlikte rengarenk hale dönüşen Artvin’in Borçka İlçesi sınırlarındaki Karagöl’e foto safari düzenleyen Erzurum Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ERFOD), bölgenin tanıtımına yönelik faliyetlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.

ERFOD olarak, fotoğrafseverleri bir çatı altında toplamayı hedeflediklerini belirten Dernek Başkanı Prof. Dr. Yıldıran Yıldırım, dernek üyelerinin çektikleri fotoğraflardan oluşan bir sergiyi halkın beğenisine sunmayı planladıklarını söyledi.

Karagöl’ün sahip olduğu güzellikler nedeniyle her daim fotoğrafseverlerin ilgisini çektiğini hatırlatan Başkan Yıldırım, “O gün sadece fotoğraf çekmedik, aynı zamanda ruhumuzu da dinlendirdik” dedi.

ENDİŞELER DİLE GELDİ

Karagöl’ün muhteşem güzelliğine, sonbaharın canlı ve pastel renklerinin  ayrı bir güzellik ve hava kattığını hatırlatan Başkan Yıldırım, şöyle. devam etti:

“Karagöl, Artvin’in Borçka İlçesi sınırları içinde cennetten bir köşe. Fotoğraf çekerken, adeta çamura bulandık. Göl, Milli Parklar’dan, Borçka Belediyesi’ne geçmiş. Belediye burayı 30 yıllığına kiralamış. Gezimiz sırasında Borçka Kaymakamı Hasan Beşeli ve Belediye Başkanı Aslan Atan ile karşılaştık ve kendileri ile bir süre sohbet etme imkanı bulduk. Karagöl’ün geleceği ile endişelerimizi kendilerine de aktardık.”

Gün boyu fotoğraf çektiklerini ve Karagöl’ün güzelliklerini resmetmeye çalıştıklarını belirten Başkan Yıldırım, “Bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Objektiflerimizi bölgenin güzelliklerinin yanında Erzurum’un güzellikleri üzerinde yoğunlaştıracağız.

Erzurum’un görülmeye değer çok sayıda tarihi ve doğal güzelliklere sahip mekanları var. Tanıtım noktasında yeterli çalışmanın yapılmadığı Erzurum’u biz dernek olarak gücümüz yettiğince vitrine çıkartmaya çalışacağız” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ