$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

MUZAFFER HOCA ÇAĞIRIYOR: HAYDİ DERSE

MUZAFFER HOCA ÇAĞIRIYOR: HAYDİ DERSE
  • 19.09.2018

YENİ eğitim-öğretim yılının başladığı şu günlerde, ilk ve orta dereceli okullarda okuyan öğrencilere, Erzurum Tabyaları’nda “ortak ders” verilmesi istendi.

Önceki yıllarda Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’nın bulunduğu Topdağı’nda, öğrencilere tarih dersi verildiğini hatırlatan Tarihçi-Yazar Muzaffer Taşyürek, benzer uygulamanın bu yıl da yapılmasını önerdi ve “Ortak ders gelenek haline getirilmeli” dedi.

“Erzurum Tabyaları” olarak bilinen iki önemli tarihi mekanın şehir merkezinin yakınındaki Topdağı’nda bulunmasına rağmen, çok sayıda insanın Aziziye ve Mecidiye Tabyaları’na gitmediğini, hatta yolunu bile bilmediğini belirten Muzaffer Taşyürek, bu eksiğin giderilmesinin yanında milli bilincinin oluşmasının yolunun; başlatılacak ders ve eğitim çalışmaları ile giderileceğini söyledi.

Erzurum Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da ortak bir çalışma yapmasının isabetli olacağını belirten Taşyürek Hoca, “Yeni nesil, ‘tabyalar ne, ne işe yarıyor, bu yapılar ne zaman yapılmış?’ türünde sorulara, tarihi mekanlarda yapılacak ortak derslerde edindikleri bilgilerle cevap verebilir. Gençleri milli şuura sahip kılmanın yolu Erzurum’da tabyalardan geçiyor” diye konuştu. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ