$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,41 / Satış: 9,44

OVİT TÜNELİ’NDE IŞIĞA AZ KALDI

OVİT TÜNELİ’NDE IŞIĞA AZ KALDI
  • 04.10.2016

03-thsnERZURUM’un yerel siyasetçilerinden İspirli Tahsin Bayramloğlu’nun rüyalarını süsleyen Ovit Tüneli’nde kazı işleminin sona ermek üzere olduğu müjdelendi.

Yetkililer, Erzurum ile Rize arasındaki Ovit Dağı ve Geçidi’ni bypass edecek olan Türkiye’nin en uzun karayolu tünelinde ışığı görmeye çok az bir mesafe kaldığını açıkladılar.

Yapımına yaklaşık üç yıl önce başlanılan ve tamamlandığında 14,3 kilometre uzunluğunda olacağı bildirilen Ovit Tüneli’nde kazı ve delme çalışmalarının yüzde 98’lik kısmının bitmek üzere olduğunu belirten yetkililer, bugün-yarın ışığğın görülebileceğini ifade ettiler.
Rize-Erzurum sınırındaki 2 bin 640 rakımlı Ovit Dağı’nı bypass edecek olan tünel tamamlandığında, 250 kilometre olan yol, 200 kilometreye düşecek. Erzurum-Rize Karayolu’nun 50 kilometre kısalacağı gibi, araç sürücülerinin dağlara tırmanmadan yol alabileceğini bildiren yetkililer, “Tünel hizmete girdiğinde, artık kış aylarında yol kapanması gibi bir durum olmayacak ve Doğu ile Karadeniz Bölgeleri arasındaki ulaşım kesintisiz devam edecek” dediler. kilometreye düşecek.

Uzun yıllar yerel siyasette boy gösteren, il gene meclisi ve encümen üyelikleri yapan Tahsin Bayramoğlu, Erzurum-Rize arasındaki ulaşımı yaz-kış sürekli hale getirecek bir tünelin Ovit’e yapılması için gayret göstermiş, kamuoyu oluşturmuş, kulis çalışmaları yapmıştı.

Bayramoğlu’nun rüyalarını süsleyen, Erzurum’un da kısa yoldan Karadeniz’e ulaşmasını sağlayacak olan Ovit Tüneli’nin temeli geçtiğimiz yıllarda, dönemin Başbakanı R. Tayyip Erdoğan tarafından atılmıştı.

Tünel inşaatında kazı çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunun açıklanması, büyük sevinçle karşılandı. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ