$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

SAĞLIK EKİPLERİ, EYOF’A ŞİMDİDEN HAZIRLAR

SAĞLIK EKİPLERİ, EYOF’A ŞİMDİDEN HAZIRLAR
  • 13.01.2017

ÖNÜMÜZDEKİ şubat ayının 11’inde başlayacak olan 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) kapsamında görev alacak sağlık ekipleri, Palandöken’de kurtarma tatbikatı yaptı.

Palandöken başta olmak üzere, Konaklı, Kandilli, Kayakla Atlama ve Buz Hokeyi pistlerinde yapılacak olan EYOF’ta, görev alacak 112 Acil Komuta Merkezi ekipleri, hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor. Dağlarda ve buz hokeyi salonlarında sık sık tatbikat yaparak yaşanması muhtemel bir kazaya anında ilk müdahale edebilmek için çaba sarfeden görevliler aynı zamanda deneyim de kazanıyor.

İyi birer kayakçı olan sağlık görevlileri, oluşturulan senaryo gereği yaralanan sporcunun yanına elle çekilen kızakla gidiyor ve hastayı en kısa sürede sağlık ekibplerinin bulunduğu alana getiriyor. Gelen yaralıları ise Acil Tıp Teknikerleri Kalbinur Dinç ile Melek Eken karşılıyor. İlk müdahaleyi sedye üzerinde yapan Kalbinur Dinç ile Melek Eken, “Sağlık ekiplerinin pistten alarak getirdiği yaralı kayakcılara ilk müdaheleyi biz yaptıktan sonra ambulansa alıp sağlık kuruluşuna götürüyoruz” diye konuştu.

112 Acil Komuta Merkezi Başhekimi ve EYOF Sağlık Koordinatörü Gürsel Bedir, festivalde 54 doktor, 135 sağlık personeli, 52 sağlık gönüllüsüyle birlikte 26 ambulansın görev alacağını söyledi. Palandöken, Konaklı Kayak Merkezleri ile birlikte Kandili, Atlama Kulesi ve buz hokeyi salonlarında olası bir sakatlanmaya ekiplerin anında müdahale edeceğini belirten Gürsel Bedir, “EYOF için şehrimize İstanbul, Bolu, Erzincan ve Kayseri’den sağlıkcı kayak ekipleri tavkiye olarak geldiler. Kısacası biz, EYOF’a hazırız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ