$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

UNUTULDU SANMIŞTIK, UNUTULMAMIŞ!

UNUTULDU SANMIŞTIK, UNUTULMAMIŞ!
  • 08.05.2017

VALİ Seyfettin Azizoğlu, önümüzdeki günlerde, daha önceden kamuoyu ile paylaştıkları üç önemli projenin temelini atacakları müjdesini verdi.

Her yıl 8-14 Mayıs tarihleri arasında kutlanılan Vakıflar Haftası nedeniyle, Vakıflar Bölge Müdür Vekili Sedat Ayyıldız ve aralarında Av. Sadrettin Haşıloğlu ile ERVAK Başkanı Erdal Güzel gibi, tanıdık simaların da bulunduğu kutlama komitesi üyelerini makamında kabul eden Vali Seyfettin Azizoğlu, yeni bir valilik, kütüphane ve arkeoloji binası yapma adına başlattıkları çalışmaların “temel atma” aşamasına geldiğini hatırlattı.

Vakıflar’ın ülke genelinde sosyal ve kültürel alanda önemli çalışmalara imza attığını memnunlukla izlediklerini kaydeden Vali Azizoğlu, “Şehrimizin tarihi yapısına uygun yeni eserler inşa ediyoruz. Bu anlamda Anadolu’nun kapısı Erzurum’un tarihi yapısı ile bir bütünlük sağlayan yeni valilik binamızın yakın zamanda temelini atacağız. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiğimiz kütüphanenin ve arkeoloji müzesinin de yakın bir tarihte temelini atarak şehrimize bu güzel eserleri kazandıracağız” dedi.

Vali Azizoğlu’nun müjdesini verdiği iki projeden kütüphane ve arkeoloji projelerinin önümüzdeki bir ay içinde yapılacağı, valilik binası için de ivedilikle yer arandığı öğrenildi. Öte yandan, Erzurum Kalesi’nin restorasyonu ile ilgili kararın da Kalkınma Bakanlığı’nın onayından çıkmak üzere olduğu belirtildi. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ