$ DOLAR → Alış: 5,36 / Satış: 5,38
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

TÜRK’ÜN ÜSTÜN SAVAŞ ÖZELLİKLERİNİ YAŞATIYORLAR

TÜRK’ÜN ÜSTÜN SAVAŞ ÖZELLİKLERİNİ YAŞATIYORLAR
  • 23.10.2017

ÇEŞİTLİ mesleklere mensup kadınlı-erkekli heveslilerin, bir araya gelerek kurduğu Dadaşlar Geleneksel Sporlar ve Atlı Okçuluk Kulübü, yaşanan ve yaşatılan zorluklara rağmen çalışmalarını sürdürüyor. Aynı zamanda asker emeklisi olan Kulüp Başkanı Hakan Tuluk, “Amacımız, Türkler’in savaş üstünlüğünü elde etmesini sağlayan, at üzerinden etkili ve isabetli atış özelliklerini, kültürel amaçlı devam ettirmek ve genç arkadaşlarımıza aktarmak. Güzel işler yapıyoruz. Bu güzellikler heyecanımızı kamçılıyor” dedi.

Bankacısından avukatına, mimarından akademisyenine ve esnafına varıncaya kadar çeşitli meslek gruplarından bir grup insanla yola çıktıklarını, bireysel çalışmalarını, bir dernek çatısı altında sürdürmeye karar verdiklerinde Dadaşlar Geleneksel Sporlar ve Atlı Okçuluk Kulübü’nü kurma kararı aldıklarını belirten emekli Albay Hakan Tuluk, “Örgütlenme faaliyetlerimiz semeresini gösterdi ve giderek büyümeye, atlarımızın sayısını da artırmaya başladık” diye konuştu.

Amaçlarının biraraya gelerek güç birliği oluşturmanın yanında, Türkler’e savaşlarda bariz üstünlük sağlatan at üzerinden etkili ve isabetli atış özelliğini bu kez kültürel amaçlı devam ettirmek olduğunu belirten Başkan Tuluk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“-Öncelikle bu sporu yaparak, gençlerin de tanımasını sağlamak. Erzurum’da bu spora heveslenen gençlere, sporun doğrusunu ve etik güzelliklerini öğretmek istiyoruz. Kulüp üyelerimiz, çeşitli meslere mensup insanlardan oluşuyor. Aramızda bankacı, peyzaj mimarı, avukat, akademisyen, benim gibi emekli asker olmak üzere değişik meslek dallarından arkadaşlarımız var. Atlı okçuluk kulübü olarak, yeni tescil edildik. Arkadaşlarımızın işleri nedeniyle çalışmalarımızı haftasonlarında yapıyoruz. Geçmişte atlı okçuluk nasıl yapılmış, hangi özelliklere dikkat edilmiş. Kuralı neyse, onlara dikkat ediyoruz. Yakın gelecekte Erzurum’u çeşitli etkinlik ve yarışmalarda temsil eder düzeye geleceğimize inanıyorum.”

Atlarını barındırabilecekleri ahırları olmayan, çalışma yapacakları saha bulma noktasında da ciddi sıkıntı yaşayan geleneksel okçular, zaman içerisinde yerel yönetimlerden destek göreceklerine inandıklarını söyledi, “Giderek zayıflasa da umudumuzu koruyoruz” dediler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ