$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

6 AHMET, 8 MUSTAFA, 9 MEHMET

6 AHMET, 8 MUSTAFA, 9 MEHMET
  • 06.05.2018

ADAY adaylığı başvurularının tamamlandığı ve temayül yoklamasıyla beklemeye geçildiği Erzurum Ak Parti Teşkilatları’nda, ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

Toplamda 141 aday adayının bulunduğu ve rekor kırıldığı Ak Parti’den 6 Ahmet, 8 Mustafa ve 9 da Mehmet başvuru yaptı.

Meslek grupları içinde de işadamları kimseye sıra bırakmadı. Toplamda 34 işadamı aday adayı bulunan Ak Parti’de, 16 da avukat var.

iki evhanımı, 5 öğrenci, “1”de muhtarın aday adayı olduğu Ak Parti’de 6 emekli, 13 mühendis, 3 mali müşavir, 7 işçi, 5 öğrenci, 12 serbest meslek sahibi, 10 öğretmen, 7 akademisyen, 7 doktor, 3 gazeteci-yazar, 5 memur, 4 de bürokrat listeye girme mücadelesi veriyor.

YIKIM İTTİFAKI

Öte yandan, Millet İttifakı’na, Erzurum eski milletvekillerinden Ömer Yılmaz’dan ağır suçlama geldi. Millet İttifakı’nı “yıkım ittifakı” olarak nitelendiren Özyılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, “Bugün ‘Millet İttifakı’ adıyla ortaya çıkanların, son yıllarda yaptıklarına baktığımızda, bunların milletle hiç mi hiç beraber olmadıklarını, olamadıklarını ve ittifak yapmadıklarını görüyoruz” dedi.

Özyılmaz, açıklamasında görüşlerini şöyle sürdürdü:

“- Milletimiz birliği, beraberliği, birlikte iş yapmayı, imarı, kalkınmayı, ilerlemeyi ve gelişmeyi bizeden istemektedir. Bunlar ise, yıllardan beri sadece bir şey için bir araya gelmeyi ve ittifak kurmayı sürdürdüler. O da Milletin Adamını, ülkemizde ve gönül coğrafyamızda Dirilişin Liderini, ülkemizde vesayetin, dışarıda emperyalizmin korkulu rüyasını; vesayet odakları ve emperyalizm adına yıkmak, onları memnun etmek için Reis’i alaşağı etmek için bir araya geldiler. Yani yıkım için ittifak kurdular. Dolayısıyla bunların adı yıkım ittifakı olursa, gerçeğe en uygun ad olur diye düşünüyorum. Ancak bunlar, bugüne kadar olduğu gibi bugün de bu adi görevlerini yapamayacaklar ve Allah’ın yardımı, Aziz Milletimizin desteğiyle de 25 Haziran’da bun ların işlerine son verilecektir. ” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ