$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

BUGÜN SİGARA, BELKİ YARIN UYUŞTURUCU

BUGÜN SİGARA, BELKİ YARIN UYUŞTURUCU
  • 24.03.2018

ERZURUM‘daki okulların çevresinde döner, kebap ve benzeri türde yiyecekler satan işletmecilerin, satışlarını artırmak amacıyla öğrencileri “dürüm alana den sigara bedava” diyerek teşvik ettiği iddiası, duyan herkese “bu kadarı da fazla” dedirtti.

Öğrencileri zararlı akımlardan ve kirli ortamlardan korumak amacıyla, 2005 yılında yeni baştan düzenlenen ve 25902 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren İşyeri Açma ve Çalışma Ruhtasları’na İlişkin Yönetmelik’in halen yürürlükte olduğunu belirten idareciler, okulların çevresinde bu yönetmeliğe uygun düşmeyen çok sayıda işyeri bulunduğuna dikkat çektiler.

DENETİMLER SIKLAŞTIRILSIN

Okulların yakın çevresinde kahvehane, playsitation ve bilardo salonu, ganyan ve spor toto bayi türü işletmelerin bulunmaması, başta döner, kebap, lahmacun olmak üzere gıda maddesi satan işyerlerinin de çok sıkı şekilde denetlenmesinin yönetmeliklerle karar altına alındığı belirten idareciler, bazı işletmecilerin, satışlarını artırmak amacıyla öğrencilere dürümlerin arasında den sigara verdiklerini öne sürdüler.

“Öğrenciye bugün sigara veren, yarın da uyuşturucu satar” diyen veliler, özellikle lise ve dengi okulların çevresinde kümelenen işyerlerinin çok sıkı şekilde denetlenmesini, öğrenciye dürümarası sigara verdikleri tespit edilen işyerlerinin de bir daha açılmamak üzere kapatılması gerektiğini söylediler.

Sağlık Bakanlığı’nın “dumansız hava sahası” sloganıyla başlattığı kampanyanın delinmemesi gerektiğini belirten öğrenci velileri, “Sadece belediyeler değil. Sağlık Müdürlüğü ekipleri de, çocuklarımızı zehirlemek isteyen artniyetli kişilere fırsat vermemeliler” diye konuştu, yetkilileri çok daha ciddi önlemler almaya davet ettiler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. ARİF ÖZMEN dedi ki:

    Yazık yazık çok yazık şu muhtarlar ne yapıyor başlarını bi zahmet muhtarlık binalarından çıkarsınlarda mahallelerinde ne oluyor ne bitiyor?bi baksınlar bi zahmet milletvekillerin peşinden koşup fotoğraf çektirmesinler ayıptır ayıptır..

YORUM YAZ