$ DOLAR → Alış: 17,93 / Satış: 18,00
€ EURO → Alış: 18,24 / Satış: 18,31

CAN PELİKOĞLU HOCA COŞTURDU

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ’NİN GÜLEN SEVİMLİ YÜZLERİNDEN DOÇ. DR. MEHMET CAN PELİKOĞLU, SANAT HAYATINDA İLK DEFA BİR SOLO KONSERLE İZLEYİCİNİN KARŞISINA GEÇTİ, PERFORMANSI VE OKUDUĞU 12 ESER İLE HERKESİ BÜYÜLEDİ

CAN PELİKOĞLU HOCA COŞTURDU
  • 30.03.2022

ATATÜRK Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Can Pelikoğlu’nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Salonu’nda verdiği konser, salonu dolduran izleyicilere coşkulu dakikalar yaşattı.

“Türk Müziğinden Esintiler” adını verdiği, Türk Halk Müziği’nden seçkin örneklerle izleyicinin karşısına çıkan, değişik yörelere ait 12 türkü seslendiren Doç. Dr. Mehmet Can Pelikoğlu, sanat hayatında ilk defa bir “solo konser” ile sahneye çıkıyor olmanın heyecanını yaşadı.

Aralarında öğretim üyesi arkadaşlarının da bulunduğu saz heyeti ve öğrencilerinden oluşan vokalistleri ile programa ciddi hazırlandığı ortaya konulan sahne düzeni ve performansı ile gözler önüne seren Mehmet Can Pelikoğlu, sadece türkü söylemedi arada fırsat buldukça salonda kendinisini izlemeye gelenlere “müzik dersi” de verdi.

Programının sonunda söylediği biri birine bağlı türkülerle salonu coşturan Pelikoğlu, izleyen herkesten “tam not” aldı. erzhaber

TIKLAYIN İZLEYİN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ