$ DOLAR → Alış: 13,67 / Satış: 13,73
€ EURO → Alış: 15,44 / Satış: 15,51

GÜZEL SANATLAR, CAKA SATIYOR!

GÜZEL SANATLAR, CAKA SATIYOR!
  • 02.06.2017

TÜRKİYE’de benzerleri içinde, kendine özgü binası, atölyeleri, tiyatro ve sergi salonları ile farklı konumda bulunan Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, tanınan şansı ve sağlanan imkanları en iyi şekilde kullanmaya gayret gösteriyor. Bu yıl 170 öğrencisini daha “sanat kervanı”na katan fakülte, 25’nci yaş gününü de kutluyor.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin, kurulduğu 1992 yılından itibaren, sanatın farklı dallarında öğrenci yetiştirmeye başladığını belirten Dekan Prof. Dr. Mustafa Bulat, “Bize gelen öğrenci, sadece taşa şekil vermeyi, resim yapmayı, şarkı, türkü söylemeyi öğrenmiyor, aynı zamanda kendisini de bir kalıba sokarak, bir sanatçı ruhu yakalamış olmanın özgüveniyle buradan mezun oluyor” dedi.

SANAT KERVANINA YENİLERİ KATILIYOR

Güzel sanatlar fakültesinde bugün fotoğraf, geleneksel Türk el sanatları, grafik, heykel, müzik bilimleri, resim, sahne sanatları, seramik, sinema-televizyon, tekstil, moda tasarımı ve temel eğitim olmak üzere toplam 11 ayrı bölümde eğitim verildiğine işaret eden Prof. Dr. Mustafa Bulat, kuruluşunun 25’nci yılını kutlayan fakültesinden şimdiye kadar mezun olan öğrenci sayısının 2 bin 236’ya ulaştığını hatırlattı.

Toplumun geleceğine yön verme gayreti güdecek öğrenciler yetiştirmeye çalıştıklarını belirten Dekan Bulat, erzurumdanhaberler.com’a yaptığı değerlendirmede, şunları söyledi:

“Atatürk Üniversitesi’nin sesinin, Güzel Sanatlar alanında da yankılanması sağlamak ilk hedefimiz. Güzel sanatlar fakülteleri, toplumun sanatsal yapısının evrensel değerlere ulaşması, sanat kadrolarının oluşturulması ve gelecek kuşaklara kendi meslek alanlarında yetkili ve bilgili elemanların yetiştirilmesini amaçlamaktadır. Bu fakülteden içeri giren her genci, özenle korumaya, üniversite yaşamının ve akademinin bilgi ve deneyimleriyle donatmaya çalışıyoruz. İyiniyetli gayretimizin semeresini görüyor olmanın mutluluğu içindeyiz.” erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ