$ DOLAR → Alış: 9,19 / Satış: 9,23
€ EURO → Alış: 10,67 / Satış: 10,71

AZİZİYE PARKI DÖKÜLÜYOR

AZİZİYE PARKI DÖKÜLÜYOR
  • 26.05.2021

HALK arasında “93 Harbi” olarak bilinen 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşları’nın önemli ismi, dönemin Anadolu Harp Ordusu Başkumandanı ve Sadrazamı Gazi Ahmet Muhtar Paşa’nın halkı kucaklayan bir tasvirinin anıtlaştırıldığı Aziziye Parkı’nda göze çarpan çirkinlikler, herkesi hem şaşırtıp ve hem de üzerken, komşu 100. Yıl Parkı’nın bakımlı ve temiz hali, hem bir çelişkiyi ve hem de “bakarsan bağ, bakmazsan dağ olur” sözünü akıllara getiriyor.

BİR YIL ÖNCE DE AYNIYDI!

Erzurum’un girişinde yer alan, geçtiğimiz yıl da gündeme, Emekli Albay Sabri Topdağı imzasıyla haberini yapıp, gündeme taşıdığımız, Büyükşehir Belediyesi ile komşu, kimilerinin “Aziziye Parkı”, kimilerinin “Aziziye Millet Bahçesi” olarak adlandırıldığı…

*

Çvresinde yükselen ve çok uzaklardan görülen üç uzun sütunun ortasında yer alan tarihi eser tescilli bir de anıtın bulunduğu, her gün, özellikle de yaz aylarında çok sayıda insanın gezip, dolaştığı parkta ihmal ve ilgisizlikten kaynaklanan döküntüler, merdivenlerin kırık, dökük hali, görenleri şaşkına çevirmeye yetiyor.

DRAMATİK HALİ ÜZÜYOR

Yolu Erzurum ile kesişen yabancıların önünden geçtiği, merak edenlerin daha yakından görmek amacıyla gezip, dolaştığı Aziziye Millet Bahçesi’nin dramatik hali; yerli halkı fazlasıyla mahçup ederken, yabancı gezginleri de hayretler içinde bırakıyor.

Aradan bir yıl geçmesine rağmen, özellikle Aziziye Millet Bahçesi’nde göze çarpan çirkinlik ve eksiklerin giderilmemiş olmasının nedenlerini merak eden vatandaşlar, bu konuda ilgililerden açıklama bekliyorlar.

ARADA BAKIM FARKI VAR

Aziziye Millet Bahçesi ile komşu olan 100. Yıl Parkı’nı da gezen ve iki park arasındaki hizmet ve anlayış farkına tanık olan insanlar, aradaki çelişkiye bir anlam veremiyorlar. Tarihi özelliğe sahip yanı, anıtları ve yeşil görüntüsüyle dikkat çeken Aziziye Millet Bahçesi’nin içler acısı haline mutlaka müdahale edilmesini isteyen vatandaşlar, kırık dökük merdivenlerin onarılması, her iki parkta ve diğer bahçelerdeki eksiklerin giderilmesi gerektiğini vurguluyorlar. erzhaber

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ