$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

NE DAĞ TANIYORLAR, NE TEPE

NE DAĞ TANIYORLAR, NE TEPE
  • 27.03.2018

SON haftalarda Erzurum-Pasinler yolu üzerinde gruplar halinde yürüyen mültecileri görenler, “Bu insanlar sınırı nasıl geçiyor, Erzurum’a kadar ellerini kollarını sallaya sallaya nasıl geliyorlar” diye sormaktan kendilerini alamıyorlar.

Erzurum ile Gürbulak Sınır kapısı arasındaki mesafe yaklaşık 310 kilometre. Sınırdan bu tarafa çok sayıda köy, ilçe ve bir de il sınırı aşarak gelen çoğu Pakistanlı ve Afganlı genç, Erzurum’da güvenlik güçleri tarafından toplanıyor.

Sanayi polis noktasında, güvenlik güçlerinin dostane davranışları ile toplanan mülteciler, daha sonra toplanma merkezlerine gönderiliyorlar.

Her gün onlarca mültecinin Erzurum’a nasıl geldiğini anlamakta zorlandıklarını belirten vatandaşlar, “Bu insanlar binlerce kilometre öteden kalkarak buralara geliyorlar. Bu kadar insan sınırı nasıl geçiyor, buralara kadar nasıl geliyor? Çoğu masum ve günahsız olan bu insanların arasına artniyetli insanların karışmayacağını kim garanti edebilir. Tüm yük ve sorumluluk Erzurum Emniyeti ve Jandarması’nın omuzlarına yüklenmişe benziyor. Oysa bu inlanlara Erzurum’a gelmeden müdahale edilmeli ve hatta sınırda önleri kesilmeli” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ