$ DOLAR → Alış: 18,44 / Satış: 18,51
€ EURO → Alış: 17,76 / Satış: 17,83

İNANILMAZ FIRTINA AĞAÇLARI KÖKÜNDEN SÖKTÜ

İNANILMAZ FIRTINA AĞAÇLARI KÖKÜNDEN SÖKTÜ
  • 19.05.2017

ERZURUM‘un Horasan İlçesi’ne bağlı İncesu Köyü’nde şiddetli esen fırtına ağaçları kökünden söktü, çatıları uçurdu. Hayatı felç eden ve korku filmlerini andıran fırtına bir kişi yaralanmasına yol açtı.

Erzurum İl Güvenlik ve Koordinasyon Merkezi tarafından önceki gün kaymakamlıklara “ivedi” uyarısıyla gönderilen mesajda belirtilen fırtına, Horasan’ın köylerini vurdu. Horasan’da, şiddetli esen fırtına ve yağan dolu, ekili alanlarda zarara yolaçtı. Hızı saatte yer yer 90 kilometreyi bulan fırtına, en çok da ilçe merkezine 22 kilometre ötedeki İncesu Köyü’nde etkili oldu.

Fırtına ile birlikte gelen yağmur ve dolu, Horasan’ın bazı köylerinde, tufan misali yeri yerinden oynattı. Öğle saatlerinde başlayan ve birkaç saat etkili olan fırtına, ilçe merkezinden hayatı olumsuz etkilerken, köylerde de zarara neden oldu. İncesu’da ciddi zarara yolaçan fırtınanın ağaçları yerinden söktüğünü, elektrik tellerinin kopardığını ve çatıların bir kağıt gibi sağa-sola uçuştuğunu belirten bir vatandaşın çekerek, erzurumdanhaberler.com’a ulaştırdığı fotoğraflar, tufanın ürküten yüzünü gözler önüne serdi.

Koca ağaçları kökünden söken, evlerin çatılarını uçuran fırtınanın hayatı felç ettiğini belirten köylüler, ilçeden gelen itfaiye ile elektrik arıza araçlarının sıkıntıyı gidermekte ciddi zorluklar yaşadıklarını belirttiler. Ekili alanlarda büyük çaplı zararlara yolaçan fırtınanın oluşturduğu zararın tespit edilmesini isteyen İncesu köylüleri, “Fırtına öylesine sert ve şiddetli esiyordu ki, bir ara tufan kopuyor zannettik. Koca ağaçları kökünden söken fırtınanın evleri uçuracağını zannettik ve çok korktuk” dediler. erzhaber

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ